סדנת תקשורת בין אישית- איך היא בנויה וכיצד תעזור לנו

סדנת תקשורת בין אישית- איך היא בנויה וכיצד תעזור לנו

תקשורת בין אישית היא הכלי העיקרי שעומד לרשותנו בשביל לנהל שיח עם צד אחר, להעביר מידע, לייצר ולחשוף רעיונות, וכל דבר אחר המתגבש בתוכנו וברצוננו להעביר אותו הלאה. בין אם מדובר במעסיק, שותף, חבר לעבודה, בן או בת זוג, חברים, מכרים, או כל גורם אחר איתו אנחנו באים בסוג של מגע.

סדנת תקשורת בין אישית נועדה לעזור לנו לקבל כלים וללמוד, כיצד לייצר תקשורת נכונה, חיובית, כזו שתאפשר לנו להעביר את המסר שלנו בצורה ברורה, רהוטה, נעימה, מבלי שיהיה ניתן לטעון לאי הבנות, מבלי שיהיה ניתן לחשוש שאנחנו מעבירים מסר לא נכון, ומבלי שיווצר מצב נעביר מסר שאינו תואם את הצרכים והמטרות שלנו. בהמשך לכך, הרי סדנאות תקשורת בין אישית עוזרת לנו להבין טוב יותר מה המסר שהצד השני מעביר לנו, כיצד עלינו לקלוט ולהבין אותו, ואיך אנחנו יכולים וצריכים להתמודד איתו.

סדנאות תקשורת בין אישיות – למי הן מיועדות

סדנאות תקשורת בין אישית מיועדת לבעלי עסקים, מנהלים, עובדים וכל גורם בארגון, אשר משתמש בתקשורת עם גורמים חיצוניים או פנימיים. סדנאות אלו מאפשרות לייצר כלים טובים לעבודה נכונה, כשהמטרה היא לייצר סביבה נעימה יותר בתוך העסק וכן במפגש עם גורמים חיצוניים שונים, שבלעדיהם אין משמעות וחשיבות לעבודה של בית העסק.

ניתן להעביר את הסדנה הזאת באופן פרטני וכן לקבוצות מצומצמות בעסק, ארגון, עמותה, מוסד או בכל קבוצה של אנשים שעובדים ופועלים ביחד. חשוב להדגיש, אין זה משנה באיזה סדר גודל של בית עסק או ארגון מדובר, באיזה תחום הוא עוסק ומה חשיבותו. תקשורת היא אמצעי שכולם משתמשים בו, ולכן חשוב שכל אחד ידע איך לעשות בה שימוש בצורה נכונה.


לייעוץ והזמנת סדנאות והרצאות

השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם


  הנה מספר דוגמאות כיצד סדנאות תקשורת בין אישיות יכולות לעזור לנו מבחינה עסקית

  • ניהול עובדים – מעסיקים ומנהלים המתקשים לנהל עובדים או חשים שהתקשורת ביניהם פוגעת באיכות העבודה, יכולים לקבל כלים בסדנאות אלו כיצד לייצר תקשורת חיובית וטובה.
  • תקשורת בין העובדים, תקשורת פנים ארגונית – כל מה שקשור לתקשורת בין עובדים ובפרט בין מחלקות שונות בארגון. דרך סדנאות תקשורת בין אישית אפשר ללמוד כיצד להשתמש באמצעים מילוליים ואחרים, בשביל לייצר תקשורת נכונה, בריאה ופורה.
  • תקשורת בין אישית לצורך עבודה מול לקוחות וספקים – זה נכון בין אם הכוונה לייצר תקשורת לצורכי מכירות, מתן שירות ללקוחות, עבודה מול ספקים ועוד. הרצאות לעובדים יספקו כלים בשלב ההקמה או בשלבים מתקדמים יותר. המטרה היא לדעת כיצד לפנות, כיצד להעביר את המסר דרך הכלים שלומדים בסדנה, לרכוש את אמונם ולנהל איתם שיתוף פעולה פורה וארוך טווח.

  תקשורת בין אישית – ממה היא בנויה

  תקשורת בין אישית כוללת התייחסות להיבטים שונים דרכם אנחנו מבקשים להעביר מסר או מידע לצד השני.

  מדובר על דרכים כגון, שפת גוף, הבעות פנים, קול וטון. אלו דברים שאנחנו משתמשים בהם כל הזמן, במודע ולא במודע, בשביל להעביר מסרים ולספק מידע, רעיונות או כל דבר אחר. בכל מפגש פרונטאלי עם אנשים, אלו הכלים בהם נשתמש בשביל לנהל תקשורת. על מנת שנוכל לעשות זאת בצורה נכונה ובריאה, הרי שעלינו ללמוד כיצד להשתמש בכלים אלו.

  לדוגמא, אם אנחנו ניגשים לשיחה עם לקוח וברצוננו להעביר לו הצעה מסוימת אזי שעלינו לדעת איך לעשות זאת בשפת גוף נעימה, בקול ברור וטון מתאים, ואיך להתנייד או לעמוד באופן שיגרום לנו תחושת ביטחון, שתעביר לו את ההצעה בצורה אמינה ומדויקת כפי שאנחנו רוצים. כמו גם אם אנחנו מעבירים פרזנטציה עסקית, שבה אנו צריכים לעניין ולהניע את המקשיבים.

  סדנת תקשורת בין אישית – מה היא כוללת

  במהלך הסדנה, אנחנו נלמד על החשיבות של הכלים השונים, קרי שפת גוף, הבעות פנים, רמת קול וטון, איך אנחנו משתמשים באיברי הגוף השונים ובאמצעים שעומדים לרשותנו, איך אנחנו יוצרים רושם ראשוני ומה אנחנו יכולים ללמוד ברושם הראשוני מהסימנים שמציג בפנינו הצד השני.

  אנחנו נלמד במהלך הסדנה על שימוש באביזרים שונים שנמצאים ברקע, איך הטריטוריה בה אנחנו נמצאים יכולה להשפיע ולשרת אותנו, וכיצד אנחנו מעבירים את המסר שלנו בצורה רהוטה, ברורה מבלי לייצר אי נעימות או אי הבנות אצל הצד השני.

  מדוע משתלם לפנות אלי?

  אני מציע לכם ניסיון של למעלה מ-25 שנה בתחום של ייעוץ עסקי, הכולל עבודה עם הארגונים והחברות המובילות במשק הישראלי. אני מרצה בפני קהלים שונים ומגוונים במסגרת סדנאות לחברות, במוסדות אקדמיים ובמקומות אחרים. ניתן לפנות אלי בטלפון או דרך האתר שלי ואשמח לעמוד לרשותכם!